Relacja ze szkolenia

Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W „tłusty” czwartek, 16 lutego 2023 roku,  w siedzibie WOPR-u w Toruniu,  członkowie oddziału OSPSBHP Toruń odświeżyli swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Europejska Rada Resuscytacji w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa zaleca, by powtarzać naukę pierwszej pomocy nie rzadziej niż co 2 lata. Dzięki temu wiedza pracowników dotycząca tego zagadnienia pozostaje na odpowiednim poziomie. Doskonale to rozumieją nasi członkowie, którzy przybyli licznie na to spotkanie.

Tematyka zajęć obejmowała podstawowe informacje z zakresu:

- Utraty przytomności.

- Podstawowych zabiegów ratujących życie.

- Resuscytacji dorosłych i dzieci.

- Transportu osoby poszkodowanej.

- Krwotoku i zaopatrywania ran.

- Urazów kończyn - pęknięcia, złamania, zwichnięcia, skręcenia.

- RKO z użyciem AED.

Szkolenie przeprowadzone przez firmę ARMEDIC oraz ratowników WOPR TORUŃ, było bardzo ciekawe z praktycznym wskazówkami i odpowiedziami na wiele pytań. Jeszcze raz dziękujemy toruńskim ratownikom wodnym za użyczenie miejsca siedziby WOPR oraz za podzielenie się bezcennym doświadczeniem i aktualną.