RELACJA ZE SPOTKANIA W MZK

SPOTKANIE, SZKOLENIE, ZWIEDZANIE

W dniu 18 kwietna 2024 r  o godz. 16:00, członkowie oddziału toruńskiego spotkali tym razem na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Toruniu przy ul. Legionów 220 w Zajezdni Autobusowej.
Spotkanie było podzielone na dwa etapy.
Podczas pierwszego etapu odbył się pokaz prowadzony przez specjalistów firmy KRAUSE, panów Mateusz Ostrowski, Krzysztof Pyszka, Zdzisław Zerka,  w sposób przystępny demonstrowali montaż i demontaż podestów w tym specjalistycznego oraz odpowiadali na pytania dociekliwych członków stowarzyszenia.
Drugą części szkolenia dla naszych członków oddziału, które odbyło się  w sali konferencyjnej, rozpoczął przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Toruniu pan Filip Tempczyk - Starszy Inspektor Pracy Specjalista, który podstawie prezentacji omówił Minimalne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy związane z pracą na wysokości.
Następnie głos zabrała przedstawicielka firmy Krause pani Adrianna Ochman, która omówiła:
  • Prezentacja firmy KRAUSE
  • Rodzaje sprzętów do pracy na wysokości,
  • Wymagania normatywne,
  • Przeglądy sprzętu do pracy na wysokości,
  • Rusztowania jezdne,
  • Omówienie tematyki z wirtualnych teczek udostępnionych w systemie SORGA dla członków OSPSBHP.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania odbędzie się "giełda" przy kawie z naszymi gośćmi, którzy odpowiadali na zadawane przez nas pytania. Gospodarzem naszego spotkania był nasz kolega Adam Robaczewski, który  nas oprowadził bezpiecznie po terenie zajezdni autobusowej. Jednocześnie wszyscy obecni na spotkaniu członkowie toruńskiego oddziału bardzo dziękują dr inż. Zbigniewowi Wyszogrodzkiemu Prezesowi Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Toruniu za wyrażenie zgody na odbycie spotkania szkoleniowego połączonego z pokazem na terenie zajezdni autobusowej.